Promosyon Ürünler

PROMOSYON ÜRÜNLER

Hayatımızın her alanında, çeşitli ihtiyaçlarımızı giderebilecek ürünlere yöneliriz. Bu ürünler çeşitli sektörlere ayrılmış durumdadır. Aynı sektörde bulunan firmalar içerisinde de rekabet ortamı ortaya çıkmıştır. Bu her geçen gün büyüyen ve gelişen rekabet ortamında firmamız varlığını sürdürebilmek için ve müşteri kitlesine kendini ve ürünlerini tanıtmak için etkili, farklı yahut dikkat çekici reklam çalışmaları yapmaktadır. Müşterilerimizin dikkatini çekebilecek ve ürünün en etkili şekilde tanıtımını yapabilecek reklam yolu promosyon ürünleridir. Bu ürünler sayesinde müşteri ürünü ve firmayı tanımakta, fikir sahibi olmaktadır. Müşteriyi etkilemeyi başaran promosyonlar da, firmanın rekabet ortamında ürününü öne çıkarmasına aracı olmaktadır. Bu ürünlerimiz aynı zamanda üzerinde firmamız hakkında bilgiler de bulundurarak insanların firmamızı öğrenmesini ve bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır.

 

PROMOSYON NEDİR?

Promosyon kelimesini genel bir şekilde tanımlamamız gerekirse; ürüne özendirme reklamı diyebiliriz. Daha detaylı bir şekilde açıklamamız gerekirse sektörde bulunan firmaların, karşılarındaki müşterilerine veya müşteri olma potansiyeline sahip bireylere firmalarını tanıtmak, ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak amaçlı yaptığı faaliyetlere denir.

Günümüzde firmaların ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak amaçlı birçok promosyon ürünleri bulunmaktadır. Aynı zamanda şirketler ürün sklasına ve sektördeki gelişmeye göre birçok promosyon da üretmektedir. Bu ürünler daha çok reklam amaçlıdır. Firmamız da ürünlerini en etkili ve bilgilendirici bir şekilde müşterilerine iletmek için promosyon ürünler üretmektedir. Normal ürün ebatından küçük boylarda paketlenen bu ürünler, müşterilere çeşitli yer ve ortamlarda ücretsiz şekilde sunularak veya dağıtılarak müşterinin kullanmasını sağlamaktadır. Promosyonu kullanan müşteri o ürün hakkında bilgi sahibi olarak almaya ya da beğenmeyerek almamaya karar verir. Bu, müşterinin almış olduğu karar doğrultusunda firmanın sektördeki gidişatı açısından lehine veya aleyhine bir durum oluşturur.

 

PROMOSYON ÜRÜNLER NELERDİR?

Promosyon ürünler firmanın hangi sektör içerisinde rekabet gördüğüne göre değişebilir. Reklam amaçlı olan bu ürünlerin çok geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek vermemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz;

·         Şampuan

·         Krem

·         Takvim

·         Kupa

·         Ruj, Kapatıcı, Parfüm gibi kozmetik ürünleri

·         Şapka

·         Bayrak

·         Anahtarlık

·         Ajanda

·         Kalemlik

·         Silgi- kalem

·         Deterjan 

ETİKETLER: